skip to Main Content

تلفن:                                                   دورنگار:

دفتر مرکزی: 02148065215                  دفتر مرکزی: 02148065650

کارخانه: 07152846773                        کارخانه: 07152846770

آدرس:

دفتر مرکزی: تهران – بزرگراه حکیم – بزرگراه شهید باکری شمالی – پلاک 2

کارخانه: استان فارس – شهرستان مهر – شهر خوزی – کارخانه ساخت اسکلت فلزی پایندان

ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه 07:00 الی 15:00

ایمیل: Pydsw.khozi@payandan.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- پس از شروع عملیات ساخت هر پروژه، روزانه گزارشات کنترل پروژه و آمارگیری به منظور روند ساخت مطابق اولویت و برنامه زمانبندی توسط واحد برنامه ریزی کنترل می گردد.

4- بررسی مدارک پروژه، بهینه سازی فرآیند تولید، همسان سازی متریال و استفاده از Splice، کنترل General Detail ها، و FTQ ها توسط واحد مهندسی انجام میگردد.

5- استفاده بهینه از متریال و برشکاری سرد و گرم مطابق Cutting dwg و با نرم افزار Tekla Structure و Plus2d کنترل می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7- صدور پکینگ لیست ، IRN ، SIN و همچنین اخذ تاییدیه کلیه مراحل ساخت و رنگ توسط واحد D.C.C مرکزی کارخانه و با استفاده از نرم افزار و بانک اطلاعاتی انجام می گردد.

از لحظه ورود متریال، فرایند ساخت و ارسال کلا هر قطعه قابل رد گیری می باشد.

8- کلیه فرآیند ساخت توسط HSE بصورت روزانه و مداوم کنترل می گردد. این واحد از استانداردهای OHSAS 18001 و ISO 14001 تبعیت مینماید. بهداشت، سنجش و کنترل عوامل زیان آور، شناسایی خطرات بالقوه و سایر موارد تحلیل و جلسات منظم ماهیانه با پرسنل کارگاهی انجام می گردد.

9- در نهایت بسته بندی و بارگیری قطعات جهت ارسال به محل پروژه و نصب آن انجام می شود.

مهمترین نکاتی که در اجرای پروژه ها و فرایندهای تامین، ساخت، کنترل کیفیت، بسته بندی و … در این کارخانه مورد توجه قرار می گیرد عبارت است از:

 

1- پس از دریافت نقشه های مهندسی و Main ازکارفرمای محترم و همچنین دریافت Specification پروژه ، عملیات Shop Drawing و تهیه ITP و برنامه زمانبندی آغاز می گردد.کلیه Procedure های ساخت ، سند ، رنگ آمیزی و بسته بندی و ارسال توسط کارخانه تهیه و به تایید مهندسی مشاور و نمایندگان مقیم کارفرما رسانیده می شود.

 

2- روند درخواست متریال، بازرسی متریال تامین شده از نظر کنترل ابعادی و مطابقت فنی کالا و نوع و کیفیت توسط تیم اجرایی کارخانه بررسی و به تایید نمایندگان کارفرما و TPA رسانیده می شود.

 

 

6-کنترل کیفی و کنترل ابعادی مطابق استاندارد AWS D1.1 و ISO 5817 و همچنین مطابق اسناد فنی spec. & itp plan هر پروژه توسط تیم کنترل کیفیت کارخانه انجام می گردد. در خصوص تست های بازرسی غیر مخرب که در کارخانه انجام می گیرد با توجه به PROCEDURE پروژه وطبق درصد مشخص شده در ITP هر پروژه مطابق با آن انجام میپذیرد.

 

معمولا جوش های نفوذی بصورت 100% تست UT (ULTRA SONIC)و جوش های گوشه حدود 20% تست PT (مایع نافذ) انجام می گیرد.عملیات سند بلاست با دستگاههای ایربلاست و شات بلاست مطابق استاندارد Sa 2 ½ ورنگ آمیزی مطابق spec پروژه معمولا حدود 350 میکرون طی چهار لایه اجرا می شود.

 

 

Back To Top